rEvo REBREATHERS

7G9A0028
Yolda bırakmayan Teknoloji

rEvo LED’li baş üstü göstergelere, yani “HUD’lara” (HeadUpDisplays) sahiptir. İki analog “rEvodream” ve biri Shearwater NERD dalış bilgisayarını kullanarak dijital olarak aynı anda 3 ayrı HUD kullanılabilmektedir. rEvo’nun bu elektroniği ayrıca gerçek zamanlı dijital oksijen kısmı basınç göstergesine sahiptir. HUD’lar bağımsız elektroniğe ve enerji kaynağına sahiptir. Her bir rEvodream standart olarak bir veya iki farklı oksijen sensörü okuyabilmektedir.

20140526_rEvo_231916-1
Düşük Boyut ve Ağırlık

Düşük ağırlığı ve küçük boyutu rEvo’yu seyhat için en uygun cihaz halinde getirmektedir. rEvo micro’yu 54 cm x 36 cm x 21 cm’lik boyutu sayesinde uçak seyahatlerinde kabin bagajı olarak yanınızda taşıyabilirsiniz. Bir rEvo micro’nun tüpsüz boş ağırlığı yaklaşık 15 kg’dır. Dalışa hazır 3 litrelik tüpler ve kurşun ağırlıkla birlikte yaklaşık 30 kg ağrılığındadır. Hassas karşı ciğerler herhangi bir hasara karşı korunaklı ve güvenli bir şekilde titanyum kasa içerisinde yer almaktadır ve cihaz, wing ve backplate monte edilmiş olarak teslim edilmektedir.

7G9A0050d
Ekonomik Tüketim

Scrubber’in ikiye bölünmüş olması kullanılmış CO2 absorbentin bölüm bölüm değiştirlmesine olanak vermektedir. Böylece absorbent etkin ve çok ekonomik kullanılabilmektedir. Soğuk suda (4 °C) birinci scubber kullanıldığında 2 saat, ikisi birden kullanıldığında  3 saat kulanım süresine sahiptir. Sıcak suda (>15 °C) birinci scubber kullanıldığında 3 saat, ikisi birden kullanıldığında 4,5 saat kulanım süresine sahiptir. “rMS” sistemi bu süreler daha da uzuyor. Ayrıca opsiyonel radial Scrubber ile 7 saate kadar kulanım mümkün.

7G9A0037
Düşük Soluma Eforu

Her türlü dalış pozisyonunda en düşük soluma eforu sağlayan garantili teknik veriler.  4° C su sıcaklığında,  75 L/min RMV ve 2.8kg Sofnolime 797 ile:

40m derinlikte (Seyreltici Hava), yatay pozisyonda 2.05 J/l’den küçük ve dikey pozisyonda 2.20 J/l’den küçük soluma eforu.

100 m derinlikte ise (Seyreltici Trimix, pN2 max 4.0 Bar), 
yatay pozisyonda 2.45 J/l ‘den küçük ve dikey pozisyonda da 2.75 J/l’den küçük soluma eforu.

7G9A0013
B Planı Hazır

Standart olarak Bilgisayar 3 adet oksijen sensörüne bağlıdır. Buna ek olarak rEvodreams bağımsız birer sensöre daha bağlanabilmektedir. Bu şekilde cihazda topam 5 sensör yer alabilmekte ve ana bilgisiyar sisteminden bağımsız olarak iki ayrı yedek sistem mevcut olmaktadır. Yani oksijen kısmi basıncınız birbirinden bağımsız üç sistem ile kontrol edilebilmekte ve okunabilmektedir. Sensörlerden iki tanesinin gereği gibi çalışmaması durumunda kullanıcı tarafından durum anlaşılabilir ve dalış devam ettirilebilir. Sistemlerden birinin devre dışı kalması halinde rahatlıkla diğer iki sistemle dalışınıza ve tatilinizi devam edebilirsiniz.

7G9A0006
Dijital Teknoloji 'DiveCan'

Sektörde hatalara eğimli analog teknolojiyi dijitale geçerek nasıl daha güvenilir yapılır diye düşünürken, rEvo 2012 yılının başında Shearwater Predator’un özel bir versiyonuyla dijital “CanBus” teknolojisini piyasaya sunmuştur. Predator’un yerini alan ve rEvo’da kullanılan tüm Shearwater Petrel’lerde dijital versiyonu kullanılmaktadır. Bütün ölçüm değerleri ve komutlar dijital olarak iletilmekte ve okunmaktadır. Çalışmayan kablolar ve bağlantılar sonucu elektronik birimler arası oluşacak hatalı iletişim dijital CanBus sayesinde algılanmakta ve çözülmektedir.

7G9A0045
rEvo Monitoring System

rMS ile dalış esnasında patentli yöntemiyle sürekli olarak Scrubber’in kalan kulanım zamanı hesaplanmaktadır. Kalan zaman saat ve dakika olarak ana bilgisayardan okunabilmekte ve kalan süreler bilgisayarda kayıt altına alınmaktadır. Hesaplama soluma döngüsünde bulunan ısı sensörleri tarafından elde edilen ölçümlere dayalı olarak yapılmaktadır. Her bir scrubber kasetti sekiz adet ısı sensörüne sahiptir. Bu sensörlerin elde ettiği ölçümlerin verileri ana bilgisayara dijital ve kablosuz şekilde aktarılmaktadır. rMS sayesinde soğuk suda birinci scrubber kasetinin kullanım süresi 2 saatten 3 ila 4 saate kadar çıkmaktadır.

nerd
N.E.R.D.

Bileğe takılan Petrel’e alternatif olarak NERD (Near Eye Remote Display) ile kapalı devrenin bütün bilgileri bir HUD şeklinde kullanıcının göz hizasında yer almaktadır. Tüm bilgiler kullanıcının ellerini kullanmadan görüş hizasında. Petrel’de olduğu gibi NERD de dijital bir CanBus’a sahiptir ve kullanıcı tarafından basit bir şekilde Petrel yerine bağlanabilir. Bu opsiyon da CE belgelidir. Mayıs 2014’ten beri tüm rEvo modelleri ana bilgisayar olarak NERD seçeneğini sunmaktadır. Kullanıcının kolunda bir cihaz ve kablo bulunmamaktadır.  NERD her iki elle de kullanılabilmektedir.

7G9A9985
Manuel Addition Valve

Oksijen, Diluent ve inflatör bağlantısı kullanarak istenilen herhangi bir başka gazın eklenmesi manuel ekleme valfi (MAV) ile tek elle yapılabilir. MAV bloku hidrodinamiğe olumsuz etki etmeyecek ve aynı zamanda kolayca erişilebilecek şekilde omuz hizasında yer almaktadır. Tek bir elle üç farklı gaz manuel ve hızlı bir şekilde döngüye eklenebiliyor. Offboard gas için standart inflatör kamçıları kullanılmaktadır.

7G9A0023
Kolay Bakım

Saatler süren ekipman kurma ve sökme seansları geride kaldı. Pratik tasarımı sayesinde dalış sonrasında kullanıcı tarafından sadece soluma hortumu, ana kapak ve tüpler sökülmektedir. Geniş açıklık sayesinde karşı ciğerleri elinizi rahatlıkla sokarak bir bez ile silip kurulayabiliyorsunuz. Böylece de cihazınız iyi havalanmakta ve çok kısa bir süre içinde kurumaktadır. Bir Kapalı devrede bakım hiç bu kadar kolay olmamıştır.

7G9A0417
Sırt Dostu

rEvo’nun küçük ve hafif konstrüksiyonu, sırtlığın anatomik olarak şekillenmiş iki parçadan oluşması yüksek konforun sağlanması için yumuşak malzeme ile kaplanmış olması rEvo’nu hem karada hem de suda çok rahat taşınmasını sağlamaktadır. Bu şekilde de kullanıcı suda mümkün olan en iyi trime sahip olmaktadır. Sırt ağrısına neden olmadan konforlu bir dalış deneyimi.

7G9A0009
CE Sertifikası

rEvo’da her parça kapalı devre dalış cihazları için geçerli AB Normlarına uygunluğunu gösteren CE belgesine sahiptir. Çalışma sistemi mCCR veya hCCR olsun, boyutları rEvo standard, rEvo mini veya rEvo micro olsun, rEvo’nun her versiyonu CE belgelidir. rEvo üreticisi kendi üretim tesisinde bu yüksek güvenlik standardını sağlayabilmek için CE test laboratuvarlarında kullanılan yüksek teknolojili test cihazlarına sahiptir.

rEvo Kapalı Devre Dalış Cihazları farklı konfigürasyonlarla sunulmaktadır. Her bir cihaz sipariş üzerine istenilen konfigürasyonda üretilmekte ve fabrika tarafından kontrol edilerek teslim edilmektedir. Bu nedenle sipariş vermeden önce hangi konfigürasyonun sizin ihtiyaçlarınız için en uygun olanı belirleyebilmek için bu konuda bir rEvo eğitmenine ve doğrudan üreticiye danışınız. Size bu konuda yardımcı olabilmekten memnuniyet duyarız. Ayrıca bizimle yapacağınız bir deneme dalışında bütün farklı seçenekleri kendiniz görebilir ve deneyebilirsiniz.

Kasa boyutu bakımından rEvo üç farklı kasa boyutu seçeneği ile sunulmaktadır, bunlar:

  1. rEvo III Standard (Çelik veya Titanyum)
  2. rEvo III Mini (Çelik veya Titanyum)
  3. rEvo III Micro FT (Titanyum)

rEvo ayrıca farklı çalışma prensibi seçeneği ile sunulmaktadır. Bunlar mCCR (manuel) ve hCCR (hibrit). Hibrit cihazlar elektronik ve manuel CCR’nin birleşimidir.

 

Elektronik rEvo’nun hybridCCR olarak tasarlanmış olması iki farklı tasarımın (manuelCCR ve elektronicCCR) avantajlarını tek bir cihazda birleştirmiştir. Bir birleşenin devre dışı kalması durumunda dahi dalışa yeterli okisjen kısmi basıncının sağlandığı güvenli dalışa devam edilebilir. Mekanik ve elektroniğin bir araya gelmesi sayesinde her türlü dalış koşulunda güvenli bir oksijen beslemesi sağlanmaktadır. Ana enerji tüketicisi olan manyetik valfin, devamlı oksijen beslemesi yapan CMF sayesinde daha az kullanılması sonucu daha iyi enerji yönetimi sağlamaktadır.

7G9A0341
7G9A0373
7G9A0344
7G9A0370

rEvoXpedition üretici tarafından hazırlanmış bir konfigürasyon, opsiyon ve aksesuardan oluşan komple bir pakettir.  Paket halinde aldındığında rEvo kullanıcıları böylece fiyat avantajından faydalanmaktadırlar.

Enthalten sind:

Titanyum Kasa

Shearwater Petrel DiveCan

Çıkarılabilir Bağlantı

mCCR, hCCR veya hCCR full rMS

rEvo Ağırlık Cebi

5 Oksijen Sensörü

rEvodream P5

2 x Adet (Sensör haznesi çıkarılabilir)

Nautec Vanalar

(Oksijen ve Diluent tüpleri için)

Tripple MAV Block

Quadrolock

Cihaza fener aküsü veya ekstra tüp takmak için çelik tak çıkar raylar

Solenoid Bağlantı Kaplaması

Manyetik vananın nemden daha iyi korunmasını sağlar